Balení

Dlouhodobě se specializujeme na dodávání komplexních systémů pro dávkování, balení a související procesy. Naším úkolem je klientům nabídnout taková technologická řešení, která s ohledem na jim dostupné produkty budou pokud možno univerzální, výkonná a dlouhodobě spolehlivá.

Téměř všechny automatické balicí stroje v naší nabídce je nutné možné připojit k zařízení dávkovacímu, s nímž vytváří obvyklou koncovku balírenských linek.

Kromě balení volně loženého produktu do transportních obalů níže uvádíme vybraná nejrozšířenější řešení:

HFSS

Horizontální balicí stroje ukládají produkt do předem připravených nebo přímo baličkou formovaných sáčků z polyetylenové folie, či folie kombinované se síťovinou. Jedná se o velmi šetrný a ekologický způsob balení.

Horizontální balicí stroje s přizpůsobenou konstrukcí ukládají produkt i do rašlových nebo polypropylenových pytlů na roli, které jsou po naplnění uzavřeny svařováním nebo šitím. Tímto způsobem je možné balit nejen dávkovaný produkt, ale i menší balení.

VFFS

Vertikální balicí stroje odebírají materiál z rolí, který je buďto předem připravený nebo je spojovaný až samotným strojem v průběhu balení. Plnění sáčku probíhá přes tubus ovíjený obalovým materiálem, případně do sáčků, které si stroj na svislé formovací jednotce připraví. U některých strojů může klient užívat více typů obalových materiálů a produkovat různé typy sáčků, což bývá zpravidla vyváženo vyšší pořizovací cenou.

Klipovací stroje

Klipovací stroje jsou oblíbené pro svou jednoduchost a dlouhou životnost. Produkt je tubusem přiveden do síťového rukávu a uzavřen kovovou sponou, do které může být přidána etiketa s informacemi o obsahu balení. Stroje mají různou konstrukci podle vlastností produktu a s ohledem na maximální možný výkon.

Flowpack

Kombinace horizontálního plnění a tunelového ovíjení je nejšetrnější metodou balení, která je vhodná pro produkty ve vaničkách, trsy a volně ložené kusy ovoce a zeleniny. Produkt je přiváděn na páse, postupně ovinut BOPP fólií, která je nejprve podélně a následně příčně uzavřena tepelným svárem.

Produkt je možno opatřit etiketou, případně je možné fólii při odvíjení z role označit potiskem.

Máte dotaz?
Napište nám a my se ozveme!

Souhlasím, aby společnost Htech cz s.r.o. zpracovávala moje osobní údaje. Další informace ke zpracování naleznete v zásadách o zpracování osobních údajů.
Zobrazit vše